Ензимите са невъзпятите герои на хранително-вкусовата промишленост - тези биокатализатори са незаменими за подобряване на свойствата на основните хранителни продукти.
Използването на ензими обаче не е без предизвикателства. Активността на ензимите може да варира и много фактори могат да я повлияят, което прави тяхното поведение трудно предвидимо. Следователно стандартизирането на ензимната активност е от решаващо значение за осигуряване на постоянни, висококачествени храни и напитки. Постигането на тази стандартизация изисква постоянна активност на биологичните катализатори, която трябва да се определи аналитично.
С удоволствие ще представим новостите при разделителните и спектрални методи за анализ.
Иновации, предизвикателства и тенденции в областта на хроматография, масспектрометрия, молекулна спектроскопия, следови елементен анализ, структурен анализ, трансмисионна и сканираща електронна микроскопия и лабораторно- информационни системи (LIMS и CDS).
Ще се радваме на среща с вас!
С удоволствие ще представим портфолиото електронни микроскопи на Thermo Scientific - сканиращи електронни микроскопи /СЕМ/, трансмисионни електронни микроскопи /ТЕМ/, двойно лъчеви микроскопи, както и различни видове софтуери за визуализация и анализ.
Thermo Scientific създава различни по вид и възможности електронни микроскопи, в зависимост от естеството на пробата и характеристиките, които са обект на внимание. Портфолиото електронни микроскопи покрива матрици като биологична тъкан, клетъчни структури и молекули с висока разделителна способност.
С удоволствие ще ви представим последните тенденции в техниките за аналитично разделяне, при водещите в своя клас LCMS, GCMS, ICPMS системи на Thermo Fisher Scientific, запознаване с широкото продуктово портфолио на RECIPE - една от водещите световни компании за CE-IVD продукти в LC-MS/MS и HPLC клинична диагностика, ангажирани в задачата да отговорят на нуждите във всяка клинична лаборатория, както и системите за чиста и ултрачиста вода Medica на Elga Veolia.
Традиционно, анализите на хранителните вещества и води, разчитат на техники на мократа химия, като основно се използват колориметрични техники. Тези подходи, обаче, са бавни, трудоемки и често ненадеждни, включващи опасни реагенти, които значително повишават разходите, заради необходимостта от задължителното управление на отпадъците.