Експоненциалният растеж на възобновяемите енергийни източници и необходимостта от трансформиране на електрическата мобилност стимулират интереса към технологиите за съхранение на електрическа енергия от следващо поколение. В момента литиево-йонните батерии (LIB) са широко разпространени и обещаващи кандидати за бъдещи приложения. Тези батерии имат няколко предимства, като дълъг жизнен цикъл, висока плътност на мощността, ниско саморазреждане, висока гравиметрична и обемна енергия. Те обаче страдат от наличието на суровини и съответните високи разходи и опасения за безопасността.
Изследването е проведено с органични и конвенционални зеленчуци от рода Allium, включващ чесън, праз и лук, като са тествани, на база хранителната стойност и антиоксидантен потенциал.
Зеленчуците Allium L. са ценен източник на различни вещества, които повишават имунитета и здравето – включително такива с антиоксидантни свойства като полифенолни съединения и витамин С. Но за съжаление тези зеленчуци могат да съдържат и химически замърсители като остатъци от пестициди и нитрати. Поради тази причина органично отглежданите растения, които се възприемат като по-здравословни и свободни от този вид замърсяване, стават все по-популярни.
Синтетичните канабиноиди са нов клас „дизайнерски наркотици“, появили се за първи път в края на 20-ти век. Оттогава голямо разнообразие от нови и нови синтетични канабиноиди се идентифицират в стотици различни продукти по целия свят. Поради бързото им появяване откриването и наблюдението на този клас наркотици, с които се злоупотребява, остава предизвикателство, особено след като производителите често променят техните формулировки.
Традиционно, анализите на хранителните вещества и води, разчитат на техники на мократа химия, като основно се използват колориметрични техники. Тези подходи, обаче, са бавни, трудоемки и често ненадеждни, включващи опасни реагенти, които значително повишават разходите, заради необходимостта от задължителното управление на отпадъците.
Предлагаме на вашето внимание образователен уебинар за ICP спектроскопия с най-добрите практики за пробоподготовка, работа с инструмента, поддръжка и оценка на данните.
В този образователен уебинар от две части ще ви преведем през основните моменти, с които да се съобразявате при анализа на микроелементи - от подготовката на пробата, до оценка на данните. Нашите експерти ще демонстрират как да оптимизирате ежедневните си аналитични процедури, с помощта на ICP-OES и ICP-MS.